Blog 2020
Pre zvýšenú požiadavku od zákazníkov, ktorí prichádzajú do kontaktu s azbestom sme zriadili sekciu pridávania blogov s najčastejšími otázkami. Cieľom týchto blogov je poradiť a pomôcť ľuďom ako zodpovedne postupovať s problematikou azbestového nebezpečenstva .
Koronavírusová pandémia zmenila svet. Mnoho priemyselných odvetví sa zastavilo s cieľom uchrániť zamestnancov, a ostali otvorené len tie, ktoré sme nevyhnutne potrebovali k životu.
Aj napriek zákazu používania nájdeme eternit na mnohých stavbách. V minulosti sa používal hlavne ako strešná krytina, ale vyskytuje sa napríklad aj na fasádach a plotoch.
Či už vlastníte rodinný dom, alebo bývate v bytovom dome, s azbestom sa môžete stretnúť kdekoľvek. Okrem striech sa azbest často nachádza v bytových stupačkách, starších podlahách s linoleom, alebo v elektroinštaláciách.
Kúpili alebo zdedili ste starší domček a plánujete rekonštrukciu? Viete však ako zistíte, že sa v materiáloch nachádza azbest a je potrebná odborná likvidácia azbestu?
Situácia, kedy sused, známy, alebo správca domu začal s odstraňovaním eternitovej strechy vo vlastnej réžii nie je až tak neobvyklá. Náklady súvisiace s odstránením, nízke povedomie o spôsoboch odstraňovania, alebo zľahčovanie rizík sú často faktormi, ktoré odradia majiteľa nehnuteľnosti od odbornej demontáže.
Mám na streche azbestovú krytinu. Ako mám zodpovedne postupovať aby som neohrozil seba a okolie?
Môže azbestocementová strešná krytina, ktorú mám na streche ohrozovať moje alebo verejné zdravie?
Aká drahá je odborná demontáž azbestocementového materiálu oprávnenou firmou?
Prečo si nechránime prírodu a našim nezáujmom vznikajú nelegálne čierne skládky s azbestocementovým odpadom?
Poskytuje štát príspevky alebo dotácie fyzickym osobám pre ekologickú likvidáciu azbestu zo striech rodinných domov?